More
  BlogClubhouse Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

  Clubhouse Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

  Kullandığımız her sosyal medya aracı bizler için çok güzel nimetler sağlıyor. Hayatlarımızı kolaylaştırıyor, sosyalleşmemizi sağlıyor ve çeşitli ihtiyaçlarımızı gidermemiz için yardımcı oluyor. Sosyal medya uygulamalarının bunlar ve sayamayacağımız kadar çok olumlu özellik ve avantajları vardır. Ancak uygulamalarda negatif yönler ya da dezavantajlar da bulunmaktadır. Özellikle gizliliğimizin önemli olduğu şu günlerde internet aracılığı ile yaptığımız her şeye dikkat ediyoruz. Bunlara kişisel verilerimizi verdiğimiz birçok uygulama da dahil. Bu noktada aklımıza yeni uygulama olan Clubhouse kullanırken nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili sorular geliyor.

  Peki Dikkat Edilecek Noktalar Neler?

  Sizler için Clubhouse kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini şu şekilde belirtebiliriz:

  • Clubhouse kullanırken en başta kişisel verilerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşmamanız konusunda dikkat etmeniz gerekiyor. Bu gizli bilgileriniz TC kimlik numaranızdan kredi kartı şifrenize kadar tüm önemli bilgilerdir.
  • Clubhouse sizden rehberinize erişim istiyor. Bununla beraber başka konularda da izin vermeniz gerekebiliyor. Ancak uygulama henüz kullanıcılara ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanununu (KVKK)’ sunmuyor.
  • Her sohbet odasına katılmak yerine, bildiğiniz ve güvenli, tanınan odalara giriş yapmanız güvenliğiniz açısından önemli. Böylece bilmediğiniz bir ortamda bulunarak güvenliğinizi tehlike altına atmazsınız.
  • Katılımcı olarak katılıp söz aldığınızda sizin ve diğer kişilerin seslerini Clubhouse kayıt altına alıyor. Bu kayıtlar daha sonra elbette silinmektedir. Ancak uygulama sesleri silme işlemini yine de ne zaman gerçekleştirdiği konusunda bir bilgi vermiyor. Yani kayıt altına alınan seslerimizin ne zaman silindiği henüz bilinmiyor.
  • Kayıt altına alınan bu seslerin üçüncü kişilerle paylaşılabileceğini unutmayın. Yani Clubhouse bunun gibi veri sızıntılarına karşı henüz bir önlem sağlamıyor.
  • Bunlara ek olarak Clubhouse kişisel verilerinizi ortakları ile paylaşarak kullanacağını unutmayın. Tam da bu nedenle hangi kişisel bilgilerinizin sistemde bulunması gerektiğini gözden geçirin. Bu paylaşımları göz önünde bulundurarak verilerinizi sistemde kullanın.
  • Uygulama çeşitli suçlarda ya da illegal durumlar için IP adresiniz ile sizi bulabiliyor. Bu sayede de yerinizi tespit ediyor. Yani özetleyecek olursak yasal merciler ile verilerinizi paylaşabiliyor.
  • Karşınızdaki kişilerin gerçek isimler yerine takma isimler kullanabileceğini ya da gerçek bir kişiyi taklit edebileceğini unutmayın.

  Clubhouse Davetiyesi Almak için En Güvenli ve En Ucuz Yöntem

  Güvenli ve Ucuza Clubhouse Davetiyesi Satın Almak için Tıklayın

  Clubhouse Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar | İlgili Yazılar

  Nasıl Kullanılır?

  Nedir?

  Hesap Silme ve Dondurma Seçenekleri Var Mı?

  İndir (iOS, Android, APK)

  Davetiye Nedir ve Davetiye Nasıl Alınır?

  Giriş Nasıldır ve Nasıl Kulüp Kurulur?

  İçeriğe Puan Verin!
  Benzer film İzle
  Benzer dizi İzle
  Full Hd Film/Dizi İzle
  20'lerin En Beğenilenleri