More
  BlogClubhouse Nasıl Kullanılır?

  Clubhouse Nasıl Kullanılır?


  Clubhouse Nasıl Kullanılır, 2020 yılında Alpha Exploration Co. tarafından kurulan bir sosyal medya platformu veya uygulamasıdır. Bu uygulamaya yalnızca davetiye ile girilmekte ve uygulama normal mesaj yerine sesli mesajlaşma ile kullanılmaktadır. Aralık 2020’de ölçülen değeri 100 milyon ABD doları civarındadır. Yaklaşık 2 milyon kullanıcı sayısına sahiptir.

  Uygulamanın çıktığı tarih, COVID salgınının ilk aylarına denk gelmektedir. Andreessen Horowitz’in adlı şirketin 12 milyon dolarlık yatırımı sonrasında popülerlik kazanmaya başlamıştır. Kullanımı şimdilik iOS kullanıcılarına açıktır.

  Clubhouse Nasıl Kullanılır? | Tüm Özellikleri

  Clubhouse Nasıl Kullanılır, clubhouse adından da anlaşılacağı üzere içeriğinde belli konularla ilgili “kulüpler” barındıran bir uygulamadır. Bu sanal kulüple aracılığıyla kullanıcılar çeşitli konularda dünyanın farklı ülkelerinden insanlarla sohbet edip tartışabilmektedir. Sağlık, politika, spor, film, kitap ve daha birçok konu bu uygulamadaki kullanıcılarca tartışıp fikir alışverişi yapılabilen konular arasındadır. Clubhouse’daki pek çok kulüpten bazıaları; Startup Club, Fit, Black Wealth Matters, Leadership Rebvented, Music & Technology, Dear Young Queen, Health Is Wealth, Designkinds the Multi Creatives, NBA Fan Club, Smiling & Positivity, Afropolitan Lounge, Müslümanlar & Friends, The Dacha, The Legacy Think Tank, Reinventing Health \ Care, The True Love Society

  Kullanıcılar, sohbet odalarına dinleyici olarak katılabiliyor veya oda yöneticisinden izin alarak konuşmacı da olabiliyor. Uygulamaya ilk defa girdiğinizde ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz. Uygulama da ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz. İlgi alanlarınıza göre size tavsiyeler sunuluyor. Yani bu tavsiyeler sayesinde Instagram’daki keşfet alanı gibi karşınıza ilgi alanınıza yönelik tavsiyeler çıkıyor. Uygulamayı kullandıkça ve daha çok bilgi verdikçe bu tavsiyeler şekillenmektedir. Odalar telefon konuşması mantığıyla çalışıyor. Yani konuşmanız sona ediğinde oda da otomatik olarak kapanmaktadır.

  Dünyaca ünlü birçok kişi bu uygulamayı aktif olarak kullanmaktadır. Bunların başında da Elon Musk gelmektedir. Elon Musk, Amazon’un sahibi olan ve 2021’ e kadar dünyanı en zengin insanı sıfatını elinde tutan Jeff Bezos’u geçip dünyanın en zengin insanı olmuştur. Tesla ve SpaceX’in sahibi olan Elon Musk’ın bu uygulamayı aktif olarak kullanması da uygulamanın popülerliğini vurgulamaktadır. Elon Musk haricinde Oprah, Drake, Jared Leto, Kevin Hart, Tiffany Haddish, Ashton Kutcher ve daha birçok ünlü isim bu uygulamayı kullanan ünlüler arasındadır.

  Clubhouse Davetiyesi Almak için En Güvenli ve En Ucuz Yöntem

  Güvenli ve Ucuza Clubhouse Davetiyesi Satın Almak için Tıkla

  Clubhouse Nasıl Kullanılır? | İlgili Yazılar

  Clubhouse Nedir?

  İçeriğe Puan Verin!
  Benzer film İzle
  Benzer dizi İzle
  Full Hd Film/Dizi İzle
  20'lerin En Beğenilenleri