More
  Film ListeleriIMDb En İyi Filmler Listesi

  IMDb En İyi Filmler Listesi

  IMDb En İyi Filmler Listesini sizler için yeniden derledik. Artık ne izleyeceğim diye düşünme. Dram, aksiyon, komedi gibi daha birçok içeriğe sahip bu listede en iyiler yer alıyor. Farklı ama kaliteli bir film ve profesyonellik arıyorsanız tam da size göre bir yerdesiniz. Dünyaca tanınmış oyuncular, binlerce ödül almış filmler bu listede. Birbirinden güzel IMDb’si en iyi ve yüksek unutulmaz film listemiz sizlerle…

  Inception (Başlangıç) 2010

  Film bilim kurgu seven, farklı bir içerik arayanlara özgü, mükemmel bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Başrolümüz Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) mükemmel yeteneklere sahip bir hırsız rolündedir. Özellikle de kişilerin en savunmasız anında saldırıya geçer. Yani uykuda. Cobb kişilerin gördükleri rüyalara, bilinçaltındaki gizlenen şeylere ulaşıp, çalmakta büyük bir ustadır. Cobb artık bu özelliği sayesinde casus kurumların gözdesi haline gelmiştir . Bu durum onun için hem olumlu hem olumsuz bir çok durumu da meydana getirmiştir.

  Bu karışıklık yüzünden Cobb’a bu karmaşadan kurtulması için bir teklif verilmiştir. Eski hayatını sunan ve yaşamını geri kazanabileceği son bir iş. Bu görev ise ‘Başlangıcı tamamlayabilmektir’. Bu son görevde ise amacı ise, çaldığı şeyi yani büyük sırları yerlerine koymaktır. Yani yaptığı işin tam tersini gerçekleştirmektir. Ancak her adımlarını takımı ile beraber planlamalı ve düşmanlarına karşı her zaman tetikte olmalıdır. Özellikle de Cobb ve takımının ne yapacağını önceden kestirebilen ve ona göre hareket eden düşmanlara karşı. Ancak bu düşmanı yalnızca Cobb fark edebilmektedir.

  Artık rüyalar ve bilinçaltı ise savaş alanına dönüşmüştür.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  12 Yıllık Esaret (12 Years a Slave) 2013

  Film özellikle dram sevenlere hitap eden, bir kitaptan uyarlama, mükemmel bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. ABD’de doğup büyümüş, siyahi bir vatandaş olan Solomon Northup’un hayatının dramatik öyküsünü konu almaktadır. Hikaye Solomon’un kaçırılarak köle olarak satılması ve ardından geçen 12 yılı anlatmaktadır. Solomon müzikle uğraşan, ailesi ile beraber yaşayan özgür ve siyahi bir adamdır. Müzik ile uğraştığı günlerden bir gün bir kaç kişi ile tanışır. Bu kişilerin sunduğu iş teklifi ile beraber Washington’a gider. Ancak gerçeği daha sonra anlar ve bu kişilerin kendisini kaçırarak bir çiftliğe köle olarak satmak amacında olduklarını öğrenir.

  Artık bir çiftliğe satılmıştır. Bundan sonrası ise Solomon’un hayatı zindana dönmüştür. Bir zamanlar özgür olan adam artık bir köle olarak kafestedir. Bu kafesin içinde acı, öfke, şiddet ve nice olumsuz durumla karşı karşıya kalmıştır. Onun için özgürlük kelimesi tamamen yasaktır ve artık o sadece bir köledir. Ancak Solomon özgürlüğü için mücadele etmeye ve eski yaşamını da geri kazanmaya çabalamaktadır. Ancak içinde bulunduğu bu kafes onun için adeta yeryüzündeki çıkışı olmayan bir cehennemdir.

  Solomon’un özgürlüğüne giden yolda çektiği zorluklar ile birlikte göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) 1994

  Film ünlü yazar Stephen King’in Kuşku Mevsimi ve Esaretin Bedeli isimli romanından uyarlama bir dram filmi olarak karşımıza çıkıyor. Andy Dufresne başarılı bir bankacıdır ve karısı ile karısının sevgilisini öldürmekle suçlanırken bir anda kendisini mahkeme salonunda bulur. Suçsuzluğunu ispatlayamaz ve Shawshank Cezaevi’nde yaklaşık 20 yıl geçireceği cezasını alır. Cezaevinde kaldığı süre boyunca Ellis Boyd “Red” Redding ile sıkı bir dostluk bağı kurar. Zaman geçtikçe Andy gardiyanarın konuşmalarına kulak misafiri olur. Gardiyan başının dertte olduğunu, parasını kurtarma işi ile ilgili sorun yaşadığını duyar ve ona yardım teklif eder. Yardım sağladıktan sonra artık gardiyanların koruyup kolladığı biri haline dönüşür. Özellikle de cezaevi müdürünün kara para aklama işine yardım eder. Bu yardım ile beraber daha da önemli bir konuma erişir. Ancak bir süre sonra hırsızlık yüzünden hapse biri atılır. Bu kişi ise aslında Andy’nin suçlu olmadığını biliyordur. a-Ancak Andy tam kurtulacakken işler karışıyor…

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü (The Lord of The Rings Return of The King) 2003

  Ünlü yazar J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings) kitap serisinin 2. ve 3. kitaplarından uyarlama bir filmdir. Özellikle fantastik kurgu sevenlerin hafızalarından silinmesi zor ve izleyiciler için muhteşem bir hayal dünyası ile dikkat çekiyor. Yüzüklerin Efendisi film serisinin Yüzük Kardeşliği ve İki Kule’den sonra üçüncü filmidir. Serinin son filmi olan bu bölümde ise Sauron, Orta Dünya üzerinde hakimiyetini kurmak için son bir hamle yapar. Gondor’a saldırması ile yeni bir savaş başlatır. Bu nedenle Gondor’a yardıma gitmeye karar veren Rohan kralı Théoden ve Gandalf bir yanda ordu toplamaya ve çeşitli stratejiler geliştirmeye çalışırlar. Diğer yandan Aragorn yine Gondor’u savunmak için daha fazla ordu ve adama ihtiyaç duyar. Legolas, Gimli ile birlikte ölü orduya ulaşmak için uğraşır. Başka tarafta ise Mordor’a yüzüğü yok etmek için giden Frudo ile Samwise vardır. Ayrıca ikisine Mordor’un yolunu gösteren Gollum da onlarladır. Ancak Gollum Frudo’ya ihanet eder ve yüzük tehlikeli bir yola girer.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  12 Öfkeli Adam (Twelve Angry Men) 1957

  Film aynı isimli bir tiyatro oyunundan uyarlamadır. Filmin ana konusu mahkeme ortamında şüpheli bir kişinin yargılanmasına dayanır. Mahkeme jüri üyelerinden bir tanesinin diğer on bir jüri üyesini şüphelinin suçsuz olduğuna inandırma çabasını anlatır. Fakir bir semtte yaşayan şüpheli çocuğun üzerindeki suç ise babasının ölümüdür. Jüri ve mahkeme çocuğun suçu işleyip işlemediğine karar vermeye çalışmaktadır. Eğer ki çocuk suçlu bulunursa elektrikli sandalye ile idam edilecektir. Ama delil ve tanıkların yetersiz olması işi çıkmaza sürüklemektedir. Film artık bu noktadan sonra mahkeme jürisinin suçu kimin işlediğini bulmak için uzun ve zor bir toplantı odasında geçer. Jürinin ön yargılarını ve bir karara ulaşmadaki zorluklarını anlatan film, gerçek suçlunun kim olduğunu bulmaya çalışmak ile geçen bir gizemi anlatıyor.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Forrest Gump 1994

  Forrest Gump öğrenme güçlüğü yaşayan yaşıtları ile aynı düzeyde olmayan biridir. Aynı zamanda fiziksel olarak da yetersizlikler de yaşamaktadır. Ancak Forrest aynı zamanda özellikle spor alanında çok farklı yeteneklere sahiptir. Olumsuz özelliklerinden dolayı çocukluğundan beri sürekli akran zorbalığına maruz kalmıştır ve incinmiştir. Zamanla ayağında yürümesine yardımcı demirlerden kurtulur ve o andan itibaren koşmaya başlar. Böylece koşma konusunda ne kadar iyi ve yetenekli olduğu çevredeki kişiler tarafından fark edilir.  Baseball takımında oynar ve şampiyonluk kazanır. Ayrıca zaman geçtikten sonra askere gider savaş madalyası bile kazanır. Ancak askerde kaybettiği arkadaşını da asla unutamamıştır ve onu her zaman hatırlatacak bir işe girer ve milyarder olur. Sadece kendini gerçekleştirmek ile kalmaz ve çocukluk aşkı olan kızla da evlenir. Forrest’in öyküsü hepimize ilham kaynağı olacak ve izleyenleri derinden etkileyecek türden bir komedi-dramı sizlere sunuyor.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Yıldızlararası(Interstellar) 2014

  Bir bilim kurgu filmi olarak karşımıza çıkan Yıldızlararası tahıl üretiminde meydana gelen bir sorun nedeni ile gerileyen bir medeniyetin mücadelesini anlatıyor. Artık tarım üretimi yapamayan ve tarım ile uğraşan bir ailenin toz fırtınasından sonra meydana gelen değişiklikleri fark etmesi ile hikaye başlar. Bu fırtına ile kızının odasında garip şekiller oluştuğunu gören baba bunu kızının hayal ürünü olabileceğini düşünür. Ancak bir anda aslında gerçeğin çok farklı olduğunu fark eder. Aslında o toz bir tür koordinatı işaret etmektedir. Baba ve kız bu koordinat üzerine gittiklerinde NASA üssünde bulunduklarını görürler. Burada onları karşılayan Prof. Brand dünyanın sonunun geldiğini ve birinin bunu durdurması gerektiğini söyler. Baba-kızın bu maceradaki görevi ise 3 gezegen arasında en yaşanır olanı bulmak.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Green Mile (Yeşil Yol) 1999

  John Coffey siyahi, oldukça büyük cüsseli korkutucu bir görüntüye sahip biridir. İki kız kardeşini öldürmek ile suçlanır. Dış görünüşüne göre yargılanmaktadır. Ancak göründüğünün tam aksine Coffey’nin içinde nazik, uysal ve oldukça iyi bir insan yatmaktadır. Ayrıca Coffey doğa üstü yeteneklere de sahiptir. Suçlandığı durumdan dolayı hapishanede iken bir gardiyanı güçler sayesinde iyileştirmesi ile olaylar başlamaktadır. Coffey çevresindekiler gibi kendisini de iyileştirir. Bu durum gardiyan tarafından fark edilir. Bu durumdan sonra gardiyanın da Coffey’e bakış açısı değişmiştir. Artık onun suçundan dolayı idam edilmemesini düşünür. Hikaye tam da burada başlar ve Coffey’in kaderi ise artık bellidir. Film içerisindeki sahneler ile birlikte drama severleri oldukça etkileyecek bir başyapıt niteliğinde.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?


  Guguk Kuşu(One Flew Over the Cuckoo’s Nest ) 1975

  Aynı isimli kitaptan uyarlama olan film, akıl hastası rolü yaprak güvenlik önlemlerinin hapishaneninkinden daha az olan akıl hastanesine giren mahkum, McMurphy’nin yaşadıklarını konu alır. McMurphy bir yandan bulunduğu yalan içinden çıkarak akıl hastanesinden kaçma planları yapıyor, bir yandan da hastalar ile farklı farklı diyaloglara girerek içinde bulunduğu durumu farklı açılardan görüp, değerlendirmeye başlıyor. ‘Deli’ damgası yiyen arkadaşlarının aslında bambaşka iç dünyaları olabildiğini keşfeden McMurphy onları bu durumdan kurtarıp uyandırmaya çalışmaktadır. Çünkü ona göre bu bastırılmış ve toplum dışına itilmiş insanlar aslında olmak istedikleri gibi değildirler. Orada bulunan çoğu kişi ile ilgilenmiş ve özellikle de herkesin sağır ve dilsiz olarak bildiği Kızılderili Şefi bile konuşturmayı başarmıştır. McMurphy akıl hastanesindeki otoriteye karşı gelerek diğerlerinin özgürlüklerini kazanmalarına yardım eden bir kurtarıcı rolüne girmiştir artık.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?

  Fight Club (Dövüş Kulübü) 1999

  Aynı isimli romandan uyarlanan kafası karışık, tekdüze bir yaşam süren ve birçok sorun ile boğuşan bir erkeği konu alan filmdir. Bu adam hikayede ‘Anlatıcı’ rolündedir. Yakın çevresinin de desteği ile bir süre sonra kanserli hastaların olduğu bir terapi grubunda kendisine bir yer bulur. Bu gruba hasta olmasa da devam eder ve Marla ile tanışır. İkisi toplumun tüketiciliğine ve tekdüze yaşam süren, işi olup yalnız kalanların dünyasına bir tepki niteliğindedirler. Bir süre sonra Anlatıcı’nın başına bir yolculuk sonrası talihsiz bir olay gelir ve evi yanar. Yolculukta tanıştığı sabun satıcısı Tyler’ı arar, yanına yerleşir ve gerçek hikaye burada başlar. Tyler’ın kışkırtması ile Anlatıcı ile aralarında bir dövüş geçer ve bu dövüş ile birlikte ‘Dövüş Kulübü’nün’ temelleri atılır. Kurdukları kulüp zamanla Anlatıcı’nın daha önce karşı olduğu tüketim toplumuna karşı gelen ve yalnız kalanların bir toplanma merkezi haline gelmiştir.

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Filmi Nereden İzleyebilirim?

  IMDb En İyi Filmler Listesi | En İyi Film Listeleri Seç, Tek Parça Full Hd 1080p İzle

  En İyi Film Listeleri

  Animasyon Film Listesi

  Bilim Kurgu Filmleri

  Aksiyon Film Listesi

  Kore Filmleri

  Yılmaz Erdoğan Film Listesi

  Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

  En İyi Dram Filmleri

  Kesinlikle İzlenmesi Gereken Filmler

  Romantik Film Listesi

  2018’in En İyi Korku Filmleri

  Çizgi Film Listesi

  Macera Filmi Listesi

  En Çok İzlenen Türk Filmleri

  IMDb En İyi Filmler Listesi | Yararlanılan Kaynakları İncele

  IMDb

  Beyazperde

  Rotten Tomatoes

  Sinemalar

  The Movie DB

  İçeriğe Puan Verin!
  Benzer film İzle
  Benzer dizi İzle
  Full Hd Film/Dizi İzle
  20'lerin En Beğenilenleri